Prvá menštruácia je označovaná romantickým názvom menarché, z gréckych slov mesiac a začiatok. Nuž, čo už. Sme cyklické bytosti a naše telo nám to pripomenie približne 460-krát. Takže žiadna modrastá laboratórnina z reklamy, ale poctivých 16 litrov krvi. Navyše, osobne nepoznáme žiadnu babu, ktorá by sa práve prvý deň chcela – najlepšie bicyklom – vybrať na diskotéku v bielych nohaviciach. Čo by sme chcieť mali, je dobrá vložka. Pohoda a bezpečnosť po všetkých stránkach.

Napríklad vložky Bella majú na obale symbol Air, čo znamená, že sú priedušné. Načo potrebuje dýchať? Pretože zaparenie je problém, ktorý nemajú len bábätká!  Náš tip: na povrch je jemná a mäkučká extra soft. Takáto dvojmilimetrová ultratenká vložka je vlastne agent inkognito aj v priliehavom oblečení.

Medzi nami, menštruačný cyklus obvykle trvá 28 dní, ale výnimkou nie je ani nad tridsať čo nad dvadsať dní… Uprostred, približne na 14. deň, striedavo ti raz v ľavom, raz v pravom vaječníku dozrie a uvoľní sa jedno vajíčko, pripravené na oplodnenie. Ovulácia je základným predpokladom ženskej plodnosti a pri skúmaní problémov je na prvom mieste. Je preto dôležité vedieť rozpoznať či a kedy k ovulácii dochádza. Spolu so sledovaním bazálnej teploty a pri troche sebapozorovania sa naučíš rozumieť svojmu telu, čo v živote oceníš ešte neraz. To fakt.